Загальні норми по догляду за меблевими тканинами

Нормы ухода за обивкойЯчч

Існують загальні норми догляду за різними матеріалами і меблевими тканинами, що застосовуються при обробці м’яких меблів. Дотримання декількох простих рекомендацій дозволить продовжити термін життя Ваших меблів і забезпечить задоволення при її використанні.

Важливо, щоб бруд, пил або інші забруднення не залишалися довго на поверхні тканини. Тому тканину слід очищати від пилу один раз на тиждень за допомогою пилососа, або в ручну м’якою щіткою, уникаючи при цьому надмірно сильного тертя, щоб не пошкодити волокна тканини. Деталі меблів, які можна зняти, рекомендується просто акуратно витрусити, краще всього на свіжому повітрі.

Тканини, які мають ворс (велюр, штучний нубук і т.д.), вимагають регулярного розчісування м’якою щіткою (для цього можна використовувати одежну щітку). Це дозволить уникати детектору ворсу на поверхні тканини, особливо в місцях інтенсивного використання. Завдяки цьому ворс збереже свою еластичність, а тканина свої приємні якості.

Барвники, застосовувані при виробництві оббивних тканин, втрачають свій колір при тривалій дії сонця, тому по можливості не слід уникати прямих сонячних променів на меблі через не зашторені вікна.

Якщо на тканину потрапляє яка-небудь рідину, наприклад кава, слід спершу зібрати залишки рідини серветкою або чистою, добре вбирає бавовняною тканиною, а потім видалити решту забруднення (такі як кавова гуща) і тільки потім обробити пляму засобом для виведення плям. Інакше забруднення може пошириться на більшій поверхні і проникнути вглиб волокон тканини, через що пляма буде складно вивести.

При використанні засобів для виведення плям на основі хлору або детергентами у водних розчинах, слід уникати зайвого намочування тканини. Після закінчення обробки засобом для виведення плям слід якнайшвидше висушити очищене місце, щоб уникнути появи розлучень. При очищенні ворсових тканин рекомендується під час сушіння розчесати поверхню тканини, щоб ворс не злипнувся, а зберіг свою пухнастість. Слід також уникати дуже сильного тертя під час чищення, щоб не пошкодити структуру волокон, краще всього використовувати під час чищення тампони.

Перш ніж застосовувати засіб для виведення плям, слід перевірити його дію на фрагменті оббивки в малопомітному місці, щоб не зіпсувати тканину або її колір, якщо засіб виявиться занадто активним.

Елементи оббивки, використовувані як чохли, слід прати або обробляти в хімчистці згідно позначенням на ярлику, як у випадку з тканинами фірми ITALVELLUTI, коли інформація про допустимі засобах знаходиться на пробному шматочку.

Домашні тварини можуть безповоротно пошкодити тканину. Щоб цього уникнути, слід захищати місця, найбільш схильні до пошкоджень, чохлами з тканини, які слід досить часто прати. Слід також пам’ятати, що всі чохли, що покривають меблі, не повинні мати ворсу з внутрішньої сторони, оскільки волокна покриття і волокна оббивної тканини можуть змішатися і утворити трудноудаляємиє «кульки» (так званий пілінг).

Рекомендовані засоби для виведення плям: Перхлорітелен, денатурат, Засоби для чищення оббивних тканин, які доступні у продажу.

Ми сподіваємося, що ці поради допоможуть Вам зберегти Ваші меблі і довго насолоджуватися її зручністю і зовнішнім виглядом.