Догляд за віскозними шенілями

Шенил

Якщо Ви вибрали комплект для відпочинку, покритий тканиною з віскозного шеніла найвищої якості, оцінивши його елегантність, і виключно естетичні риси, виробники цієї тканини, хотіли б дати Вам декілька практичних рад з метою збереження цих якостей протягом більш тривалого часу.

Віскоза є штучним волокном з естетичної точки зору найбільш наближеним до шовку. Її м’які і блискучі волоски потрібно делікатно і старанно чесати щіткою хоча б раз на тиждень, не допускаючи тривалого впливу на волоски пилу та сторонніх тіл.

Оксамитова поверхня тканини чутлива на дотик і вологість. У разі намокання тканини, треба висушити її теплим повітрям (феном або сушкою) по можливості якомога швидше, а потім вичесати щіткою з метою повернення волоскам її первісної краси. Ніколи не можна прасувати тканину з лицьового боку.

У разі появи плям треба застосовувати ідеально чисту білу матерію по можливості вовняну, змочити її у засобі, що виводить плями, пере, освіжає і призначене для шпалер і оббивки. Необхідно кілька разів шматком матерії делікатно потерти забруднені місця і околиці навколо них. Треба уникати енергійного тертя мокрих волосків. Просимо Вас запам’ятати, що точно також як і інші целюлозні волокна, мокра віскоза, втрачає свою міцність, щоб повернути її собі безпосередньо після висихання. Таким чином, після виведення плями тканину треба висушити теплим повітрям і, якщо це необхідно по можливості повторити операцію, розширюючи межі очищення навколо забрудненого місця з метою зменшення ореолу.

Детальну чистку, у разі значного забруднення, потрібно доручити закладу, який спеціалізується по очищенню шпалер і оббивки.

Після певного періоду використання, оббивні поверхні, покриття віскозним шанілом однотонного кольору, приймають (зношений) вид, відтіняючи і змінюючись як мармур, у спосіб типовий для целюлозних волокон таких, як віскоза, льон і т.д. Це явище треба тлумачити як ефект, а не як дефект.