Тести та їх значення. Зносостійкість, вогнестійкість і піллінгуємість

Тести та їх значення. Зносостійкість, вогнестійкість і піллінгуємість

Технічні характеристики тканини можуть значною мірою впливати на те, як буде вести себе оббивка в експлуатації. Не всі тканини можуть підходити для того або іншого дизайну дивана або крісла. Особливо це стосується застосування на одній моделі тканин різних типів. Проконсультуйтеся з фахівцем про можливість застосування сподобалася вам тканини (тканин) на замовляється моделі меблів. Дізнайтеся, наскільки поєднані вибрані типи тканин. Зверніть увагу на те, що догляд за двома типами тканин може виявитися різним. І за одне попросіть розповісти про показники по ISO або BS. Перш ніж переступити в продаж, всі тканини проходять тести на зносостійкість, ступінь стійкості забарвлення, піллінгуємість, вогнестійкість і т.д. Принципи і методи таких випробувань однакові у всіх країнах, хоча нормативи деколи значно різняться.

  • Тест на зносостійкість .

    Гладкий металевий диск переміщається по зразку тканини із заданою швидкістю і тиском. Випробування на гладких тканинах проводять до появи трьох рваних ниток, на ворсових – до повного стирання ворсинок на основі тканини. Вважається, що тканина пройшла випробування, якщо кількість циклів (повторюваних рухів диска) перевищує норму, встановлену ISO (Міжнародна організація по Стандартизації), BS (Британські Стандарти якості) або національними стандартами для даного виду тканини. Якщо тест показує, що тканина витримала по ISO більше 5000 циклів – це вже гарантія того, що тканина достатньо надійна.

    • Тест на вогнестійкість або «Сигаретний» тест.

      На тканину кладеться запалена сигарета. Час засікається з цього моменту і до займання тканини. В останні час британські стандарти вимагають, щоб меблеві тканини були оброблені вогнетривким складом (позначення Fire Retardant або просто FR в сертифікаті). Проте ця вимога не є загальною для країн Євросоюзу.
      Сигаретний тест вважається пройденим, якщо з моменту початку тесту до займання пройшло 8-10 секунд (залежно від типу тканини).

      • Тест на піллінгуємість (освіта «кошлатання »).

        На столі з підсвічуванням закріплюється зразок тканини розмірами 150 х 150 см., по якому рухається металевий диск. Виконується по 5000 циклів з обох боків тканини. Потім зразок порівнюється з контрольним і за візуальною оцінкою тканини привласнюється одна з груп Таблиці пілінгованості. По ISO нормальні показники знаходяться в шкалі від 2 до 5. За методом Zweigle кращим показником вважається 1.