Основні принципи вибору м’яких меблів

Основні принципи вибору м'яких меблів

При виборі дивана більшість покупців віддає перевага наступним характеристикам: дизайн, зручність, функціональність. Розглянемо дизайн, як основну складову вибору.

Класика або модерн? Не можна відповісти однозначно – все залежить від Вашого смаку і від Вашого інтер’єру. Напевно, не варто говорити про те, що в класичному кабінеті з натурального дерева, м’які меблі в модерні з блискучими хромованими опорами виглядатимуть зухвало. І навпаки.

Не дивлячись на різноманіття виробників, дизайн, як правило, повторюється і коли ви займетесь вибором меблів, Ви із здивуванням виявите, що таку «саму модель я вже бачила у іншому місці і в іншій тканині».

Визвано це речами досить прозаїчними:

По-перше — плагіат. Не дивлячись на те, що слово це неприємне, плагіат — одна з основних рушійних сил в меблевому бізнесі. Невелика група неординарних дизайнерів створює нові рішення. Вся остання меблева громадськість знайомиться з новинками на міжнародних виставках і безсоромно копіює їх в своїх меблях.

Це стосується не лише вітчизняних виробників. Плагіат — загальносвітова практика. Більшість моделей італійських, німецьких, французьких і так далі фабрик середнього рівня — це часткове або повне запозичення (звучить трохи краще, ніж плагіат).

По-друге, на відміну від меблів корпусних, які можна зробити під замовлення за Вашими ескізами, м’які меблі, як правило, індивідуально не виготовляються. Викликано це особливостями технології виробництва.

Для того щоб зробити якісний диван, необхідно точно розрахувати форму каркаса, подушок і геометрію чохлів. Для однієї щільності поролону розміри чохла будуть одні, для іншої — трохи інші. Інакше тканина або шкіра правильно не натягатимуться, шов «з’їде» убік і так далі, і тому подібне. Для відпрацювання технології і конструкції однієї моделі виробник може витратити декілька місяців.

Навіть повне копіювання меблів, коли купується імпортний диван, розбирається, ретельно заміряється і копіюється до найдрібніших деталей — не дає гарантії, що диван «вийде». Як правило, «виходить» лише з 3-го разу. Тому що використовується поролон іншої марки (менш щільний або жорсткіший), інша тканина («тягнеться» по-іншому), інший каркас, інше устаткування і схема збірки.

Отже, які висновки з вищевикладеного ми можемо зробити?

Висновок 1 . Вам сподобався диван від італійської фірми «А», дуже красивий, але дуже дорогий? Цю ж модель (або дуже схожу) Ви зможете знайти в іншої італійської (іспанської, французької, німецької, фінської або польської) фірми «Б» або вітчизняної фірми «В», але за доступнішою ціною. Дизайн буде таким самим. Інше питання, чи буде такою ж якість? (Ми говоримо саме про запозичені моделі).

Висновок 2. Якщо Ви розраховуєте, що диван чітко стане в підготовлену архітектором нішу шириною 2,47 м, будьте готові до того, що доведеться купити диван 2,15 м, тому що інших типорозмірів у вподобаної моделі просто не буде. А в «дірку», що утворилася, доведеться поставити вазу або маленький столик. Тому, щоб уникнути прикрих промахів архітектора або дизайнера має сенс зайнятися вибором меблів ще на стадії проектування.