М’які меблі на службі у екології

Мягкая мебель из углекислого газа

Відновлювана енергетика все більше проникає в наше життя. Нещодавно на заводі Bayer у виробництві стала використовуватися технологія переробки основного парникового газу – СО2. При чому тут м’які меблі?

Результатом переробки може бути речовина, яку можна застосовувати при виробництві пінополіуретану (поролону). Причому при тестуванні виявлено, що якість одержуваних з вуглекислого газу матеріалів нічим не гірше, ніж у виготовлених традиційним способом. А, як відомо, без поролна не обходиться жоден диван.

Крім того, оскільки в якості вихідних матеріалів для пінополіуретану застосовуються продукти нафтохімічної промисловості, використання поролону з вуглекислого газу зменшує споживання нафтопродуктів. Відповідно, збільшення виробництва диванів із застосуванням нових матеріалів:

  1. зменшує кількість вуглекислого газу;
  2. зменшує споживання нафтопродуктів.

За словами Патріка Томаса, генерального директора Bayer MaterialScience, «CO2 постає в новому світлі: продукти спалювання перетворюються на корисну і вигідну сировину. Завдяки цьому наша компанія однією з перших у світі запровадила абсолютно інший спосіб виробництва високоякісних піноматеріалів ».