Все про механізми трансформації

Все про механізми трансформації

Механізм дозволяє розкладати і складати диван і, в основному, саме його схема визначає конструкцію і дизайн м’яких меблів. Існує досить багато різних механізмів трансформації меблів (більше 15-ти), проте найчастіше використовуються наступні: «французька» розкладачка; «книжка» або «клік-кляк»; «акордеон»; «викочування» і «дельфін».

«Французька» розкладачка. Найбільш часто зустрічається механізм (особливо в зарубіжних моделях м’яких меблів). Дозволяє використовувати будь, найбільш фантастичний дизайн, як в класиці, так і в модерні. Але не передбачає ніші для білизни. Має чотири класи виконання: економічний, полуортопедіческій, ортопедичний і «щоденного сну».

Економ-клас. У якості «спального місця» використовується поліпропіленовий настил (аналог радянської розкладачки з якіснішим матеріалом тканини і не вискакують і не розтягуються пружинами) або металева сітка (аналог радянських залізних ліжок з металевою сіткою, тільки більш високої якості) плюс тоненький поролоновий матрац. Виспатися на такому дивані важко, але можна.

Полуортопедичний клас – під тканину додатково ставлять декілька ламелей.

Ламелі виготовляються з клеєного шпону, якому методом пресування надається вигнута форма. Завдяки своїй формі і матеріалу (для ламелей використовується шпон берези або буку) ламель «працює» як пласка пружина. Цим, в принципі, і досягається ортопедичний ефект. Кращими (але дорожчими) вважаються букові ламелі.

Ортопедичний клас. Механізм має 12-14 поперечних ламелей. У його комплект так само входить поролоновий матрац (9 см.). Як правило, для матраца використовується стандартна (і найдешевша) марка поролону (СТ-2534). Якщо говорити про те, яким повинен бути (теоретично) ваш матрац – він повинен бути з поролону високої щільності і жорсткості. Попросіть виробника (салон, який торгує готовими меблями, цього зробити не зможе) замінити стандартний матрац на високощільний і жорсткий. А раптом він погодиться?

Механізм «щоденного сну» з’явився зовсім недавно, і незважаючи на високу ціну, має стійкий попит у всьому світі. Його основна відмінність від вищеперелічених механізмів – наявність пружинного матраца, завтовшки 12-14 см. На цьому механізмі дійсно можна спати, і не тільки гостям … Тим не менш, незважаючи на наявність пружинного матраца, цей механізм (а також всі нижченаведені) поступається нормальному ліжку.

«Французька» розкладачка передбачає використання механізму як гостьовий варіант. Це меблі, на якій зрідка повинні спати гості. Вона не розрахована на щоденне використання. Якщо Ви плануєте використовувати диван для щоденного сну, зверніть увагу на клас механізму і на матрац, який повинен бути (в ідеалі) з високоеластичного поролону, латексу або пружинного блоку.

«Книжка» або «клік-кляк». Один з найбільш простих і надійних механізмів. Дозволяє розмістити під сидінням містку нішу для білизни. Механізм не має рухливих або обертових деталей, а саме вони виходять з ладу в першу чергу. Пам’ятаєте старі «добрі» радянські дивани, в яких цей механізм трансформації був практично єдиним? «Клік-кляк», і диван перетворюється на ліжко. Дуже часто, на жаль, ці дивани виголошували лише «клік», а «кляк» виходив з другого або третього разу. Незважаючи на простоту, якість механізму залишала бажати кращого. Зараз на ринку представлені надійні і якісні механізми для диванів типу «книжка», не тільки вітчизняні, але й зарубіжні. Тим не менше, вітчизняні виробники практично не застосовують цей механізм трансформації. Можливо через те, що масове виготовлення неякісної м’яких меблів в «старі добрі часи» назавжди відбило у покупця бажання купувати «книжки».

«Виїзний». Один з найпоширеніших і надійних механізмів. Спальне місце «викочується» з-під дивана. Для цього механізму важливо, щоб та частина каркасу, по якій їздить верхній ролик, була виготовлена з твердих порід деревини (у сосні ролик видавить канавку). Ще краще, якщо застосовується повністю металевий каркас. Зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлені ролики, а так само на їх діаметр (чим більше – тим краще). Неякісний або неправильно встановлений механізм може заклинювати. Зверніть увагу на плавність роботи.

«Дельфін». Цей механізм застосовується, в основному, для кутових моделей меблів. Передня частина висувається методом «підйому за петлю», і витягує за собою додаткову подушку сидіння, яка є складовою спального місця. Ящик для постільної білизни прихований, як правило, не в самому «дельфіні», а в кутовому модулі. Зверніть увагу, наскільки легко Вам вдалося розкрити такий диван. Хороший механізм дозволяє це робити без зусиль (або майже без зусиль).

«Акордеон». Акордеоном він називається в Європі. У нас це – гармошка. У даній конструкції диван розкладається вперед за принципом «гармошки».