Tornado чи Sedaflex?

Tornado чи Sedaflex?

Коли в 1993 році на українському ринку з’явився механізм Седафлекс (французько-бельгійського концерну Sedac-Meral), це стало проривом у виробництві диванів для щоденного сну еліт-класу.

До цього всі виробники м’яких меблів еліт-класу використовували механізм викочування. Звичайно, це суттєво позначалося на ергономіці. Подушки для сидіння не можна було зробити м’якими, так як вони ж використовувалися, як частина спального місця. Спальне місце викочування складалося з трьох складових частин, і звичайно, це не сприяло спокійному та комфортному сну. Перепад у три сантиметри для викочування цілком звичайне явище. «Ми ж не авіаційному підприємстві працюємо, де все до міліметра підганяється», – говорили меблевики …

З появою Седафлекс все змінилося. Споживач побачив диван з повноцінним пружинним матрацом. Коли на початку 90-х продавці в салонах демонстративно розкладали дивани з Седафлекс, це було справжньою виставою, навіть шоу!

Продажі йшли на «ура» …

Йшли роки, Седафлекс модернізувався. Спочатку відмовилися від ламелей (букових планок, розташованих під пружинним матрацом), які кріпилися до сталевої конструкції механізму за допомогою пластикових кишень. І дійсно, ламелі створювали ефект гамака, так як прогиналися в центрі. Двоє людей під час сну просто скочувалися один до одного.

Замість ламелей Седафлекс почали виробляти на сталевій зварній металевій сітці і меблевих пасів, натягнутих у ізніжжя. Були й інші несуттєві поліпшення …

Але прогрес не стоїть на місці. Не за горами той час, коли на українському ринку з’являться дивани з механізмом на пульті дистанційного керування, який розкладається за допомогою електромотора (такий механізм вже є в Німеччині).

Проте, є механізми – серйозні конкуренти Седафлекс, на які теж варто звернути увагу. Один з них-це Торнадо (Італія).

Звичайно, він краще, ніж Седафлекс, звичайно, комфортніше, звичайно, надійніше. Чому ж тоді українські фабрики, які перейшли на механізм трансформації Торнадо можна перерахувати на пальцях однієї руки? Справа в тому, що такий перехід можуть здійснити тільки динамічні, що цікавляться новинками і прогресуючі виробники м’яких меблів. Великим виробництвам складно перебудовуватися на новинки. Набагато легше працювати по-старому (змінюючи лише асортимент по тканинам та шкірі). Справа в тому, що внутрішні параметри диванів з механізмом Торнадо більше, що в диванах з Седафлекс. Перед фабрикою стоїть питання не просто про перехід на Торнадо, а, скоріше, про нову розробку всіх своїх моделей під цей механізм. Ось чому неповороткі й великі виробництва не в змозі стежити за тенденціями та новинками (звичайно, якщо ми говоримо тільки про механізми).

Отже, в чому принципові відмінності Торнадо від Седафлекс?

1. Матрац

Зовнішні розміри:
Торнадо 100х190, 140х190, 160х190
Седафлекс 93х195, 133х195, 153х195

Якщо говорити не про гостьовий механізм, а про механізм для щоденного сну, то спати на матраці зі спальним місцем 133 см і 140 см велика різниця! Потрібно лягти удвох і спробувати …

Товщина:матрац в Торнадо на 2 см товщий, ніж у Седафлекс.
Згідно стандартів, верхній шар наповнювача над пружинним блоком для матраців для щоденного сну повинен бути не менше 2 см. Якраз на Торнадо він 2 см, а у Седафлекс 1 см. У процесі експлуатації (приблизно через 1 рік) будь-який наповнювач дає усадку. І споживач, який пред’являє високі вимоги до комфортного сну, через деякий час на матраці з наповнювачем 1 см почне відчувати під собою пружини пружинного блоку. Звичайно, саме по собі це не є дефектом, але може заподіяти незручності.

2. Основа під пружинним матрацом

У механізмі Торнадо пружинний матрац лежить на зварній металевій сітці. Ця сітка на потужних пружинах натягнута по всьому периметру механізму. В Седафлекс ж у ізніжжя трохи зекономили і встановили меблеву гуму (яка має властивість розтягуватися і провисати). Інші ж виробники механізмів, (наприклад Ламполет) у ізніжжя вирішили використовувати міцний щільний брезент. Це звичайно не можна назвати недоліком з огляду на те, що він абсолютно не розтягується.

3. Ніжки

У механізмі Торнадо ніжки цільні дугоподібні. У Седафлекс центральні ніжки механізму стоять окремо (як у табуретці). Напевно, педантичні італійці зробили дугоподібні, а не окремо стоячі (що, звичайно, дешевше) ніжки не тільки як дизайнерське рішення, а й з міркувань надійності (щоб в майбутньому не мати неприємностей з гарантійним ремонтом).

4. Основа (каркас) механізму

Механізм Торнадо має свою власну сталеву раму (основу), всередині якої відбувається складання та розкладання. По суті, ця рама є сталевим каркасом дивану, так як підлокітники, передня панель і задня спинка за допомогою надійних з’єднань навішуються прямо на неї.

Седафлекс позбавлений такої рами і кріпиться чотирма болтами прямо до дерев’яного каркасу дивана. Це серйозний мінус, тому що при складанні та розкладанні дивана відбувається розбовтування дерев’яного каркаса.

5. Регульований по висоті підголівник.

У механізмі Торнадо італійці відмовилися впровадити в конструкцію регульований по висоті підголівник.

У механізмі Седафлекс він є і призначений «для комфортного перегляду телевізора». Є тільки одне питання … Якою ціною ми хочемо «комфортно дивитися телевізор»? Справа в тому, що цей підголовник регулюється за допомогою складних важелів (звичайно з більш тонкої сталі, ніж каркас самого механізму) підйому. Чому в Седафлекс це місце є однією з найпоширеніших поломок? Через неправильний розподіл навантажень. Наша людина читає інструкцію з експлуатації, коли точно зрозумла, що щось зламалося. Так і тут. Хтось вирішив на розкладеному механізмі дві години сидячи подивитися телевізор (як раз сидячи на регульованому по висоті підголівнику), хтось вирішив трохи поправити картину, вставши ногою на регульований по висоті підголівник і так далі.

У Торнадо італійці вирішили перестрахуватися і зрозуміли, що комфортно подивитися телевізор можна підклавши під голову ще одну подушку, ніж маючи проблеми з гарантійним ремонтом …

Висновки:

Які напрошуються висновки? Звичайно, вибір очевидний. На сьогоднішній день цілий ряд істотних переваг підштовхують до вибору Торнадо. І дійсно, досить один раз 5 хвилин полежати на розкладеному Торнадо, а потім на Седафлекс … І Вам не знадобився б весь цей огляд. Нікому не хочеться замість спокійного сну відчувати під спиною пружини і мати ряд інших труднощів через ніяк неочікуваний так швидко ремонт …

В одному з наступних оглядів ми постараємося порівняти механізми Торнадо та Міленіум, а потім Міленіум і Ламполет.