Вибір меблів. Спальня

Вибір меблів. Спальня

Часто спальню суміщають з кабінетом або зоною відпочинку. Перше небажано, оскільки сусідство ліжка і робочого куточка з комп’ютером не дуже корисно для здоров’я. Поєднання спальні із зоною відпочинку переважно.

Модний і зручний варіант – поєднання спальні і вбиральні. За розсувними дверима ховається ціла кімнатка, де на просторих полицях і вішалках в порядку зберігається одяг. Сюди можна зайти, вибрати відповідну річ і спокійно переодягнутися, подивившись у дзеркало.

Якщо спальню роблять окремою, для неї відводять невелике приміщення.
Традиційно меблі для спалень продаються у вигляді гарнітурів, які включають ліжко, шафу для одягу, комод, тумбочки, туалетний столик і дзеркало (або трюмо). Такий набір автоматично забезпечує єдність стилю у всій кімнаті. У багатьох меблевих салонах можна скомплектувати спальню поелементно.
Спальня – найзатишніше і інтимне місце в будинку, приховане від сторонніх очей. Тому, вибираючи для неї меблі, можна відійти від загальноприйнятих канонів і дати волю фантазії. При цьому стильове рішення спальні може відрізнятися і навіть увійти до суперечності з обстановкою решти приміщень будинку. У спальні доречні всі стилі і напрями: химерне бароко і строгий мінімалізм, консервативна класика і відвертий хай-тек – головне, щоб вам було приємно тут перебувати.
У колірній гаммі спальні тону зазвичай бувають нейтральними, заспокійливими: перлинно-сірий, світло-блакитний, світло-рожевий і т.п. Ці фарби в інтер’єрі спальні чудово поєднуються з кольором натурального дерева.
У спальні важливо продумати систему освітлення. Люстра на стелі повинна стати джерелом яскравого світла, а світильники в узголів’я ліжка створять затишок і дадуть можливість почитати перед сном.
Головний предмет в спальні – ліжко. При виборі ліжка зверніть увагу на міцність решітки та якість матрацу. Кращі види покриттів для матраца – бавовна, льон або шерсть, а краща набивання – кокосова стружка або морські водорості.
У комод (низька шафа з висувними ящиками) зазвичай кладуть постільну білизну.
Шафа-купе або традиційна платтяна шафа – обов’язковий атрибут сучасної спальні. У шафі зберігається велика частина одягу господарів будинку, а розсувні або складні двері «купе» дозволяють заощадити місце в кімнаті. Дверцята шафи часто роблять дзеркальними, таким чином візуально збільшуючи площу приміщення.
Практично всі виробники і продавці спальних гарнітурів дають гарантію на свої вироби: від 1 року до 25 років. Термін служби меблів залежить також від використаних матеріалів і інтенсивності експлуатації.
Як матеріали у виробництві корпусних меблів для спалень зазвичай застосовуються сучасні ДСП, МДФ і інші плити з надійним покриттям з натуральної шпони і полімерів – ламінату і меламіну. Якщо дозволяють кошти, краще віддати перевагу МДФ як більш міцний і екологічно чистий матеріал. При покупці спального гарнітура з ДСП зажадайте у продавця гігієнічний сертифікат, в якому повинен бути зазначений рівень виділення формальдегідів.
Найбільш дорогі моделі корпусних меблів зроблені з масиву деревини, звичайно ж дерево у вигляді шпони використовується тільки для обробки фасадів.
Ламінат і меламін застосовуються як штучні покриття для ДСП і інших плит. Меламіном покривають поверхні, не розраховані на великі механічні навантаження, у той час як ламінат товщий, міцніше і довговічніше.