Якість тканини

Якість тканини

Визначити якість тканини в готовому виробі практично неможливо (це складно навіть для фахівців). Тим не менш, наступні рекомендації допоможуть Вам зробити певні висновки ще до того, як придбати готовий виріб.

Як правило, всі салони пропонують зразки тканин, якими оббиваються м’які меблі . Тому можна припустити, що у вашому розпорядженні є такий зразок. Як з його допомогою визначити якість тканини? Якщо край зразка тканини не оброблений, висмикніть кілька ниток і спробуйте їх на розрив, спробуйте розтягнути тканину, намочити її, подивіться, висмикуються чи нитки (особливо у велюру) і т.п. Тканина поганої якості не витримає навіть такого простого випробування.

Якщо перед вами готовий диван , зверніть увагу на шви і місця кріплення скоб. Неякісна тканина в цих місцях буде розходитися або “пускати стрілки”. Уважно розглянете тканину. Саме щільність плетіння (кількість переплетень на 1см2) визначає якість і ціну тканини, а не її товщина або вага. Тканина може здаватися щільною за рахунок товстих ниток і спеціальній клейового просочення, яка, до речі, дуже часто “боїться” води. Але про це Ви зможете дізнатися тільки після того, як Вас заллють сусіди зверху. Іноді тканину крахмалять або просочують клеєм. Така тканина здається щільнішою і товщою. Вам багато що стане ясно, якщо Ви розглянете тканину через лупу (а саме так її перевіряють фахівці).

Деякі види тканин застосовують для недорогих банкеток, що мають знімні чохли. Дані меблі не призначені для довготривалої експлуатації. У них (капіталістів) передбачається, що через кілька років людина зможе замінити чохол або всі меблі. Увага, якщо Ви придбали такі меблі, обов’язково отримаєте у продавця рекомендації по її догляду і чищенню. Деякі тканини можна тільки чистити хімічним шляхом, але ні в якому разі не прати. Вони можуть мати певну просочення, що “боїться” води.

Флоки. У багатьох людей певні складові флоков можуть викликати алергію. Щоб перевірити якість флока, потріть зразок тканини в руках. Якщо на пальцях не залишилося часток нейлонового покриття, значить, Вам пощастило – перед вами хороший флок.

Це всього лише декілька порад, але ми сподіваємося, що м’які меблі , яку ви виберете з їх допомогою, довго буде вас радувати своїм бездоганним зовнішнім виглядом.