Механізми трансформації

Диван для покупця – це, як правило, і спальне місце, яке легко та компактно збирається, і місце для денного відпочинку. Тому при купівлі комплекту м’яких меблів особливе значення має вибір механізму трансформації, від якого в значній мірі залежить комфортність меблів, зручність та тривалість її експлуатації.

Якість механізмів трансформації визначається наступними параметрами:

  • конструкцією
  • простотою та легкістю розкладання
  • вагою
  • максимальним навантаженням, яке витримується
  • матеріалом, з якого виготовлено механізм (чим більше металу і менше дерева, тим краще)
  • технологією виготовлення виробника
  • якістю покриття механізму
  • гарантованою кількістю циклів складання-розкладання
  • якістю основи спального місця без загального прогину тіла
  • товщиною м’якого матеріалу (матрацу), яку дозволяє використати конструкція механізму
  • чи дозволяє використання механізму зробити спинку меблів анатомічною

Щоб правильно визначитися з механізмом трансформації дивану, для початку задайте собі три запитання:

Як часто Ви плануєте трансформувати диван в ліжко?

Деякі механізми не розраховані для повсякденного використання, тому їх навіть називають “гостьовими” механізмами трансформації.

Об’єктивно оцініть площу кімнати, в якій Ви плануєте розмістити диван.

Що для Вас важливіше – велике спальне місце (але внаслідок цього обмеженість пересування по кімнаті) чи компактність трансформованого дивану, який не заважає вільному руху? Чи готові Ви пожертвувати всім вільним простором в тій кімнаті, де буде розміщено диван, заради великої площі спального місця дивану?

Наскільки для Вас принципова можливість зберігання постільної білизни саме в дивані?

Деякі механізми взагалі не допускають цієї можливості.

В значній мірі використовуються механізми типу “розкладачка”. Вони дозволяють створити спальне місце різних розмірів, що дає можливість варіювати моделями диванів (двух- та трьохмісні, кутові і т.п.). Провідні західні компанії в сфері виробництва механізмів трансформації прийшли до висновку, що використання комбінованих матеріалів (металевий каркас, тенти із особливо міцної тканини, посилені елементами із гнутоклеєної фанери, які придають додаткової жорсткості конструкції – так звані “лати”), є найбільш перспективним в плані досягнення найбільшої ергономічності.

Останнім часом механізми трансформації, які основані на принципі трьохступінчатої трансформації, набувають все більшої популярності. Основа конструкції – жорстка рама, з якої розкладається (ніби розвертається) вперед спальна площина, кожен “виток” якої має власні складні ніжки. Сам каркас дуже естетичний та надійний, не дивлячись на зовнішню легкість та ажурність. Такі каркаси виготовляють спеціалізовані виробники, їх випробовують, гарантують якість та гордяться маркою. Недоліком розкладного механізму трансформації є відсутність в ньому місця для зберігання постільної білизни, хоча внутрішній об’єм використовується на всі сто процентів: простір займає шикарний матрац. Є ще одна перевага – саме цей механізм трансформації дозволяє виробникам м’яких меблів не обмежувати себе в дизайнерському мистецтві, завдяки чому можливо виготовити ексклюзивні м’які меблі, які мають більш оригінальний та представницький вигляд.

І наостанку ще декілька порад. Вибираючи м’які меблі, уважно розгляньте механізм, розкладіть та складіть диван. Краще, якщо перевірку дивану буде проводити та людина, яка має цим диваном користуватися. Якщо у Вас на підлозі дорогий паркет або килим з високим ворсом, то навряд чи варто вибирати м’які меблі, які при розкладанні “їздять” по підлозі – від цього і покриття підлоги відчутно страждає, та й Вам доведеться попрацювати: по пухнастому килиму частина, що рухається, переміщатися буде досить важко. Цього недоліку не мають механізми трансформації, що використовуються меблевою фабрикою LATO, адже ми використовуємо механізми трансформації ті, що розкладаються:

“Єврокнижка”

Tornado

Мілленіум

Sedaflex