М'які меблі > Як вибирати м’які меблі

Як вибирати м’які меблі

М’які меблі — елемент інтер’єру, до покупки якого не можна підходити легковажно. Адже від того, які використовувалися матеріали, як виготовлено каркас і багато чого іншого впливає на те, чи стане Ваш диван довгожителем, або «помре» молодим, де-небудь на звалищі, тому що, не дивлячись на свою молодість, він вже скрипить і розвалюється. Навряд чи Вам в меблевому салоні [навіть у нашому:)] дозволять розкрити меблі, щоб побачити їх нутрощі. Проте, постараємося дати деякі рекомендації: як по непрямих ознаках визначити якість м’яких меблів.

  • Етап перший, дуже суб’єктивний

По-перше, м’які меблі повинні сподобатися. Немає сенсу купувати меблі, які Вам не сподобалися, не важливо з якої причини. По-друге, Ви повинні відчувати себе зручно і комфортно на цих меблях. Якщо диван Вам сподобався і Вам на ньому зручно сидіти (або лежати), переходьте до наступного етапу.

  • Етап другий — візуально-контактний

Якість м’яких меблів залежить від вживаних матеріалів і технології виготовлення. Розглянемо кожну складову окремо.

Перевірка м’якої частини.

М’яку частину дивана потрібно перевіряти «одним місцем», самі знаєте яким. Не можна перевірити якість дивана, скромно всівшись на його краєчок. Необхідно сісти «добре», доклавши до цього максимальні зусилля, посоватися, попідстрибувати, полежати на ньому, врешті-решт. Чуйно прислухайтеся до своїх відчуттів, до звуків (скрипів, потріскувань і т.п.) які може видавати диван в процесі вищезазначених рухів тіла. Скрипи і інші сторонні звуки говорять про те, що каркас, належним чином, не проклеєний. В процесі експлуатації скрип посилюватиметься і, не виключено, що через деякий час Ваш диван просто розвалиться. Звертайте увагу на те, як швидко подушка сидінь відновлює свою форму. Якщо слід Вашого перебування на дивані не зникає достатньо довго (понад 10 хвилин) — це говорить про застосування низькоякісного поролону (висока залишкова деформація). Це стосується тільки поролону. Пружинний блок відновлюється миттєво. Дізнайтеся марки вживаного поролону. У салоні імпортних меблів Вам цього не скажуть (тому що не знають). Але вітчизняний виробник зобов’язаний знати, який саме поролон він використовує для виготовлення своїх меблів. Чим вище щільність — тим краще. Від щільності залежить довговічність поролону. Мінімальна щільність поролону, використовуваного для сидінь, — 35.

Механізми.

Механізм повинен розкладатися легко і плавно, без заїдань. Уважно оглянете якість виготовлення металевих деталей механізму і якість покриття.

Одяг для дивану

Існує достатньо багато видів меблевих тканин. Зупинимося лише на деяких. Тканини, виготовлені методом плетіння. Жаккарди і гобелени — основні меблеві тканини, що мають щільне плетіння нитки (висока зносостійкість і довговічність). Шеніли — вищенаведені тканини, що мають вплетену нитку «шеніл», що додає тканини об’єм. Інші тканини, мають менш щільне плетіння і не призначені для м’яких меблів. Наприклад, ситець, вживаний для банкеток, розрахований на 2-3 роки експлуатації. То ж стосується гардинових тканин. Краще використовувати меблеву тканину для гардин, а не навпаки.

Штучні тканини. Найпоширеніші — це флоки. На тканинну основу напилюють нейлон. Така тканина «не дихає». Не рекомендується використовувати цю тканину для щоденного сну.

Щоб визначити якість, постарайтеся потерти тканину (зразок) в руках, порозтягувати, пом’яти, повисмикувати нитки і т.д., словом, все, що Вам дозволить терплячий менеджер меблевого салону. Якщо на руках у Вас залишилися частинки нейлону (для флоків), або тканина розходиться, або має рідке плетіння — це погано. Ціна — один з показників якості тканини. Хороша тканина не може коштувати менше $5 за метр.

Важливі дрібниці

Звертайте увагу на дрібниці. Можна не знати, який поролон, каркас і тканину використовував виробник. Але, якщо він: не закрив задню частину тією ж тканиною, що і фасад (все одно не видно, якщо стоїть у стінки), не поставив ззаду ДВП (тканина натягнута на каркас), не сумістив малюнок тканини, достатньо рідко (відстань більше 5 см.) набив скоби (заощадив 10 копійок), не зміг якісно прострочити чохол (нерівна строчка, пропущені стьобання), то про те, що усередині дивана — здогадатися нескладно. Переверніть диван або крісло, подивіться, як зроблені м’які меблі там, куди Ви, за логікою виробника, заглядати не повинні. Вам багато що стане ясно і без наших рекомендацій.